Koberce, vinylové podlahy, linoleum

Koberce se dají použít skoro do každé místnosti, ale nejen do místností. Zátěžové koberce můžeme položit například do kanceláří, restaurací, do bank, ale i do vstupních hal. Zátěžové koberce mohou být smyčkové, vpichované, ale také stříhané. Vždy je třeba dbát na hustotu vpichu na m2, výšku vlasu a gramáž, také na materiál, ze kterého jsou vyrobeny a jejich podklad. U klasických zátěžových koberců může být podklad gelový, tím koberce zpevňuje a zlepšuje mu odolnost zatížení. Další podklad může být latexový, to je speciální lepidlový nástřik, který neobsahuje gumu. Zátěžovými koberci jsou i auto-koberce, venkovní koberce či čistící zóny a rohože.

Vinylové podlahy nastoupily velice rázně na náš trh a stávají se stále oblíbenější podlahovou krytinou. Jednou z nejdůležitějších vlastností, kterou bychom měli při výběru podlahové krytiny sledovat je rozpínání. Aby se rozpínání vinylu předešlo, někteří výrobci používají jako příměs skleněná vlákna. Tím se zvýší stabilita a odolnost právě vůči rozpínání. Pří výběru vinylové krytiny je třeba pořádně si pročíst technické listy s co možná nejnižší roztažností. Další možnost, jak roztažnost vinylu zmenšit, je použití fixační podložky. Fixační podložka zvýší stabilitu krytiny a zaručí vám komfort při užívání. Pokud budete vinylovou podlahu lepit, je důležité použít lepidla s vlákny, ty roztažnost materiálu omezují.

Linoleum je známo již z období první republiky, kdy se používalo jako podlahová krytina v bytových domech. I dnes je linoleum používanou podlahovou krytinou, ovšem má za sebou vývoj, který se pozitivně podepsal na jeho kvalitě. Vyrábí se z čistě přírodních materiálů, jako je lněný olej, vápenec, jutová textilie, přírodní pigmenty, pryskyřice a dřevitá nebo korková moučka. Pro tyto suroviny je linoleum čistě přírodní materiál a je ekologické. Lněný olej, který je jednou ze surovin, se uvolňuje do ovzduší a tak blahodárně působí na dýchací cesty. Tím, že je linoleum přírodní podlahoviny má bakteriostatické schopnosti a velice snadno, udržuje, brání rozmnožování některých mikroorganismů a díky tomu, že je antistatická, nepřitahuje prach.

Shrnovací dveře patří do vašeho bytu.

Jestliže se rozhodnete mít doma krásné a kvalitní shrnovací dveře i po několika letech, vyplatí se vybírat z kvalitních a ověřených prodejců a výrobců. Je pryč doba, kdy si zákazníci nakupovali nekvalitní výrobky z polských tržnic a pak marně hledali firmu, která jim tento výrobek dokáže namontovat. Většinou nenalézali. Tyto shrnovací dveře z nekvalitních materiálů nedržely tvar a měly takřka nulovou odolnost proti opotřebení. Jejich funkčnost a estetický vzhled vám mnoho radosti nepřinesl. Je proto dobré si připlatit a využít kvalitních výrobků pocházejících z domácí produkce.

Mezi nejkvalitnější výrobky  a samozřejmě i nejčastěji dodávané patří  dřevěné shrnovací dveře. Tyto dveře nejenže šetří Váš prostor, ale také plní funkci standardních otočných dveří.  Základním materiálem pro výrobu  shrnovacích dřevěných dveří je kvalitní smrkové dřevo, ale běžně se používají i jiné dřeviny a to například buk nebo dub. Dřevěné shrnovací dveře se dodávají jak prosklené, tak i plné v jednodílném či dvoudílném provedení. Uzavírání shrnovacích dveří může být řešeno klasicky na čep s kleštinou  nebo uzamykatelné.

Jako levnější alternativu k dřevěným dveřím lze použít shrnovací dveře plastové v imitaci dřeva. Tyto veře vynikají rovněž dlouhou životností a minimální údržbou. Po dlouhou dobu si zachovávají svůj vzhled. Lamely dveří mohou být jak prosklené tak  i plné. Plastové shrnovací dveře lze použít i do vlhkých prostorů  jako jsou koupelny, či sprchové kouty.