Řada lidí nedá dopustit na lesní vůni pravého vánočního stromku. Tvrdošíjně zavrhují umělé vánoční stromky, ovšem často tak činí z neznalosti. Mají představu, že na trhu jsou stále k dostání pouze obyčejné a často nepříliš vzhledné napodobeniny vánočních stromků. To však již zdaleka není pravda, jelikož současné umělé vánoční stromky jsou mnohdy takřka k nerozeznání od stromků pravých. Přesvědčit se o tom můžete, když navštívíte stránky internetového obchodu www.nejstromecky.cz
Pestrá nabídka umělých stromků
Na webových stránkách zjistíte, že se zdaleka nejedná o jeden typ, ale o spoustu nádherných stromků v podobě smrku, borovice či jedle. Rozdíly jsou však i v jednotlivých druzích. Můžete si vybrat prémiové vánoční stromečky s názvem Bogota, Auckland, Michigan nebo třeba smrk skandinávský, jedli Dakota, Iowa či Mini Premium. Pokud se vám líbí borovice, žádný problém, v nabídce jsou přírodní, olivová, kvetoucí, stříbrná či zlatá. Samozřejmě jsou v nabídce také nejrůznější velikosti. Vánoční stromeček tak můžete mít až ke stropu, nebo naopak jen malý stromek, který postavíte na stůl, na recepci ve firmě nebo třeba na okenní parapet.
Bez vánočního stromku to nejsou pravé Vánoce
Zejména pro děti je vánoční stromek symbolem Vánoc. Nebylo tomu tak ale vždy, jelikož první vánoční stromky se objevily v Německu až v 17. století a odtud se tento zvyk rozšířil do ostatních zemí v Evropě i za mořem. V Čechách nechal vánoční stromek poprvé postavit ředitel pražského Stavovského divadla J. K. Liebich ve své vile v roce 1812. Postupně se tato tradice ujala i v dalších domácnostech, ale až po mnoha letech také na venkově. Původně lidé vánoční stromky zdobili ořechy, jablky či jinými sušenými nebo i čerstvými potravinami. V 18. století se začalo zdobit skleněnými a jinými ozdobami, a také hořícími svíčkami, které později nahradily svíčky elektrické.
Proč si pořídit umělý stromek?
potřeby vydrží několik let, jednoduše se skládá a větvičky můžete tvarovat podle potřeby.
Důvodem je celá řada předností, mezi kterými vyniká konec každoročního shánění vánočního stromečku. Umělý stromek vydrží několik let, jednoduše se skládá a větvičky můžete tvarovat podle potřeby.